معتقدات یمنی ها و حقایق موجود در یمن

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

مسائل پیش آمده در یمن و متعاقب آن حمله کشورهای عربی به سرکردگی عربستان به این کشور باعث شده است که اوضاع کنونی یمن در صدر اخبار و تحلیل های سیاسی منطقه خاورمیانه قرار گیرد.

در این راستا و جهت آشنایی مخاطبین محترم با تفکر کشورهای متجاوز، ترجمه بخشهایی از خطبه های شیخ صالح بن محمد آل طالب امام جمعه مسجد الحرام را که در مورخ ۱۴/۱/۱۳۹۴ با عنوان «معتقدات یمنی ها و حقایق موجود در یمن» ایراد نموده است  تقدیم میکنیم. خطبه های ایشان بدون تغییر و صرفاً با تلخیص ارائه میشود، بدیهی است که قضاوت در خصوص ادعاهای ایشان با مخاطبین فهیم و اندیشمند می باشد.

خطبه اول

ای مسلمانان!

زمانی که پیامبرما محمد (ص) برای اعلاء دین الهی و گسترش توحید در زمین، نزدیکترین و دورترین نقطه ها را طی کرد کوههای یمن در زیر پای مردان دینی حجاز بود و یمن برای زیارت پیامبر خاتم آماده شد به طوری که شمشیری بکار گرفته نشد و ترسی ایجاد نگردید بلکه یمن با پاکی و اخلاص به پیامبر پیوست وآماده پذیرایی شد.

در اول اسلام حجاز همانند پرنده ای بود که شام و یمن دو بال برای آن بودند پیامبر خدا (ص) بین آن دو جمع می کرد یمن اصل و ریشه اش عربی است و مردم آن دارای آرامش – بزرگواری – دانا – ارزشمند و صاحبان بلاغت و ادبیات و اشعار زیبایند – یمنیها یاران اسلام و لشکریان پیامبر اسلام می باشند .

رسول خدا (ص) برای سرزمین یمن دعا کرد که خداوند برکاتش را بر او نازل کند و فرمود یمن سرزمین ایمان و اعتقاد درست است و از مردم یمن تعریف کرد و آنان را مردمی دانا – حکیم مهربان و دارای قلبی آرام بخش دانست و فرمود: آنان اسلام و لشکریان اسلام را یاری می نمایند .

مسلمانان!

تا به الان یمن محل انسانهای مؤمن بوده و در بر دارنده دانشمندان و افراد شایسته می باشد مردم یمن داری صبر – حلم – قناعت – بردباری هستند بسیار اندکند افراد متجاوز که آنان را دشمنان عرب و سنت ها و…پشتیبانی می کنند .

این متجاوزان اندک هم قسم با وطن فروشان و دین فروشان شده اند و برای منافع شخصی و خانوادگی حساب باز کرده اند اینان دشمنان عرب و مسلمانانند که در جزیره العرب و شام بذر دشمنی می کارند که همزمان با همراهی یهود تفنگهای خود را به سوی عرب و مسلمان گرفته اند و فساد و ترور می کنند- اینان احترامی برای پیمانهای خود قائل نیستند و برای کسی حرمت قائل نمی باشند . اینان در یمن جمع شده اند و جلو ریاست جمهوری و دیگر مسئولان یمن را گرفته اند و شهرها را محاصره کرده و مردم شهرهای یمن را مورد تجاوز قرار داده و کشتار و دزدی و از بین بردن افراد را رواج داده اند و خرابیهای زیادی را ببار آورده اند .

خانه ها و مساجد و مدارس و دانشگاهها را نابود کرده و مردم عادی را می کشند و همه را آواره نموده اند . می خواهند یمن و مردم را خوار و ذلیل کنند و آنان را به بردگی بکشند و عقائد خاص را ترویج کنند و امنیت و اعتقاد مردم را نشان گرفته اند .

بندگان خدا!

کشور عربستان سعودی و همپیمانان آن از اوّل از این بحران به دور بوده بلکه سعی کرده است آتش فتنه را خاموش کند و جلو تفرقه و جنگهای داخلی را در یمن بگیرد .

بیگانگان‌دخالت می کنند و افراد سرکش داخل یمنی را تقویت می نمایند و در منطقه‌ آتش افروزی می کنند و تعهدات را از بین برده اند و بارها پیمان شکسته اند که دیگر به وضع عادی بر نمی گردد، افراد غیرتمند امت اسلامی تصمیم بر جلوگیری از این فتنه نمودند .

پادشاه شجاع و قاطع خادم حرمین شریفین و نگهبان کشورهای عرب و مسلمان و یاور سنت پیامبر و دین الهی (سلمان بن عبدالعزیز) جلو این حوادث ایستاد زیرا نتوانست آزار و اذیت همسایه خود را ببیند و نیروهای دشمن را که به نابودی یمن دست یازیده اند تحمل کند .

او با اراده ‌ای محکم با نام خدا و درخواست برکات الهی حرکت کرده این شرارت را ریشه کند و خواهد کرد و یمن را در اختیار مردم یمن خواهد گذاشت. برای ساسانیان و عجم بعد از ظهور اسلام جائی نخواهد بود بلکه یمن همانطوری که پیامبر توصیف کرده است یمن معهد ایمان و حکمت الهی خواهد بود مردم یمن برای اسلام کمک وبرای عرب زینتند و در سختیها میخی محکم در برابر دشمنان است .

شاه عربستان می گوید در برابر دشمنان بر روی پنجه های پای خودبایستیدومقاومت کنید سپس سختی ها را تحمل کرده امنیت به شما باز خواهد گشت .

خداوند مقدر نمود تصمیمی را که پادشاه (نصره الله) گرفته تصمیمی شجاعانه و حکیمانه است که نیاز شدید منطقه و امت می باشد حرکتی است که حق برادری و همسایگی اقتضا می کرد. این تصمیم پاسخی به خواسته هاو فریادهای مردم گرفتار یمن بود که جلوی نابودیها را بگیرند. این تصمیم پاسخی به خواسته ها و فریادهای مردم گرفتار یمن بود که جلو نابودی گرفته شود و کشورهای اسلامی از سلطه صفویان اشغال گر آزاد گردند .

خداوند این راه سلطان را مبارک گرداند و به عمر و کردارش برکت دهد و او را تأیید نماید .

ما به امت اسلامی این عزت و اقتدار و اراده و همبستگی و هماهنگی را در هر کجایی هستند تبریک و تهنیت می گوئیم … و از خداوند عافیت و سلامتی را برای اسلام و جمیع امت اسلامی خاصه مردم یمن خواهانیم و امیدواریم این حرکت شکستی سخت برای بت جدید در میان امت گردد .

به”پایتخت آشفته ” آرامش و آرزوهای نیک و وحدت کلمه و یگانگی صف ها بر می گردد و امت اسلامی را به دشمنان خود معرفی می کند.

بار خدایا تصمیم ملک را برای امت اسلامی گشایش خیر قرار ده زیرا گشایش فتح و حل بحران و یکی شدن سخن ها به تو بر می گردد . بارالها این تصمیم را یاری برای سنت و دین قرار ده و قدرت و هماهنگی و برگشت به خودت زیاد گردان .

بندگان خدا!

حرکت تند قشری تجاوز گر در یمن دنباله آن چیزی است که جنایتکاران در عراق و در سوریه انجام دادند زیرا حرکت صفوی حرکت قشری است که در امت انتشار یافته و به کارهای تسلیحاتی دست زده و حرکتهای وحشیانه و کشتار را به دنبال دارد و چقدر زیاد مردم عراق و سوریه با همه مذاهبی که وجود دارد طعم تلخ این جنگها را چشیده اند و بیچاره شده اند مردم شهرها اعم از اطفال و مردان و زنان را هدف قرار داده و هیچگونه ترحم و حیا ء و انسانیتی در آنها دیده نمیشود.

پس نجات مردم یمن از دست اشغال گران صفوی واجب شرعی است و کشته شدن در این راه جهاد در راه خداست و دفاع از یمن دفاع از رکن یمانی است همان چیزی که آنان آرزوی اشغال آن را دارند و اینان امنیت حرمین (مکه – مدینه ) و قبله مسلمانان را تهدید می نمایند .

چه بسا یمن تقاص نیم قرنی را می دهد که کمک بوده است و در سلامت بسر برده است یمن به وضعیت قبلی خود بر می گردد کارها و تجارت عادی می شود منطقه خلیج و جزیره العرب به وضع طبیعی باز می گردد .

ای مردم بزرگوار یمن!

امروز شما فرصتی تاریخی را در پیش دارید دست مردم به سوی شما دراز است و قلب های میلیارد مسلمان همراه شماست پس وحدت نظر در امر خود پیدا کنید و مصالح اسلام و عرب را بر خود حاکم بدانید و صفوف خود را یکی کنید تا این بحران از کشور یمن خارج شود .

خوب نگاه کنید چه کسانی کشور شمارا اشغال کرده اند گروهها و احزابی که آنجا را گرفته اند چیزی غیر از کشتار و تفرقه بوجود نیاورده اند و به کشور شما خرابیها و بدبختی را تحمیل نموده اند .

همانا وحدت کلمه و یکی شدن از برزگترین اسباب پیروزی است .

اطیعو الله و رسوله ولا تنازعوا فتفشلوا وتذهب ریحکم واصبروا ان الله مع الصابرین (انفال/ ۴۶)

کشور خود را از جنایتکاران و قاتلان پاک کنید و این گروههای ستمکار را طرد نمایید .

از دانشمندان و مبلغان و مجاهدان و رؤسای قبائل و سیاستمداران و فرماندهان لشکرها می خواهیم از خدا بترسند و امانت الهی خود را ادا نمایند و با یکدیگر متحد شوند و برای دفاع از دین و اندیشه های خود و کشور اسلامی یمن سازماندهی درست نمایند و با اجتماع واحد یمن را از حکومت قشری وطائفی خلاص نمایند به خدا سوگند اینان برای شما خیری نخواهند داشت .

پس قول خدای را هر کدام از شما بیاد آورید که می گوید : یا ایها الذین آمنو الاتخونوا الله والرسول وتخونوا امانتکم وانتم تعلمون (انفال/ ۲۷)

همانا این فرصت بزرگی برای هماهنگی نیروها در اطراف رهبری (ریاست جمهوری) است و نیز فرصتی برای بهره بردای دشمنان است.

خطبه دوم

لازم است بر علماء و دانشمندان و دانش پژوهان که با دلیل و برهان و آموزش و گفتار جهاد، نمایند. وجاهدهم به جهاداً کبیراً (الفرقان ۵۲)

ناچارید حقایق را بیان کنید زیرا خطری که از ناحیه ورود عقائد فاسد ایجاد شده اسلام را با تناقض و دشمنی ها در میان مسلمانان روبرو کرده است .

و آیا گمراه کننده تر از افرادی که با چهره های اول اسلام اعم از مهاجر و انصار مخالفت می کنند می یابید ؟! اینان تمام تلاش را برای نابودی اسلام گذاشته اند تا معیارها را از بین ببرند و خون مسلمانان ریخته شود . پس به مردم آگاهی دهید و برای نگهداری امانت در دستانتان بپاخیزید .

بندگان خدا!

همانا یاری ستمدیده و دفاع از دین و کشتن متجاوزان داخلی (بغاة) و کمک به ساکنان این بلاد از بالاترین اعمال تقربی است و از بالاترین واجبات الهی است .

سپاس خدائی را که خادم حرمین شریفین را توفیق داد این تصمیم مهم تاریخی را بگیرد و نیز رهبران کشورهای عربی و اسلامی همراهی کرده که این هماهنگی مورد تشکر است .

و از ناحیه علماء تأیید زیادی شده است و نیز سازمانهای اسلامی و هیئت های دینی در همه کشورها آن را تأیید نموده بلکه عقلاء جهان نیز تأیید می نمایند پرودگارا دین ، قرآن و سنت پیامرت و بندگان شایسته است را یاری نما .

پروردگار در این بحران سنگین ما را یاری نما و این آتش را بر بندگان مؤمنت سلامت و تبدیل به نیکو گردان و برای ستمکاران خائن، آنرا نابود کننده قرار ده .

پروردگارا برکاتت را شامل ما و برادران یمنی قرار ده و دشمنان مارا به سرعت نابود کن و با تند بادی ریشه های شرارت را از بین ببر قبل انکه به نتیجه برسند . بارا خدایا تو قوت و یار ما هستی. با کمک تو می جنگیم و به پیروزی می رسیم .