صحیفه سجّادیه امام زین العابدین(ع)

8 دسامبر 2020

صحیفه سجّادیه امام زین العابدین(ع)
(با ترجمه دعاها، معنای واژگان و شرح نکاتی از نیایش ها)
ناشر: مؤسسه بوستان کتاب (انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی قم)
تعداد صفحات: ۳۵۲ صفحه / قطع وزیری
نوبت چاپ: دوم / ۱۳۹۹
قیمت: ۶۷۰۰۰ تومان

خرید کتاب

نیازمندی های لحظه به لحظه بشر برای آغاز و ادامه زندگی وی را به خالق و پروردگار بی نیاز و پاسخ دهنده همه درخواست‌ها نزدیک میکند تا جایی که بدون عنایات و رحمت دائمی و فیض عامّش، حیات و بقای او لحظه و آنی، مفهوم و معنا ندارد و محقّق نخواهد شد.
از سوی دیگر چنانچه بشر بخواهد به کمال برسد و از منبع لایزال احدیت بهره برداری وافی و کافی ببرد و انسان کامل گردد، باید او را بندگی و اطاعت کند و با زبان قال که نماینده و ترجمان همه وجود است، او را بخواند.
امام چهارم زین العابدین(ع) انشاء و خواندن دعاهای صحیفه سجادیه را برای آنانی که از کوی محبوب حقیقی و قدرت لایزال حق بریده اند یا در نصرت و یاری خداوند برایشان تردید به وجود آمده بود، آغاز کرد. در آن زمان بنی امیه با جنایات بی شمارشان تمام روزنه های امید را بر مردم موحّد و مسلمان و غیره بستند و همه مقدّسات را نابود کردند، بطوری که یأس و ناامیدی و اندیشه غلبه ستمگر حاکم گردید. امام(ع) مدت ها دعاها را می‌خواند و نزدیکان شاهد و ناظر التجاء و تضرّع و زمزمه های عاشقانه اش بودند. او آن را استمرار بخشید تا فرهنگ اعتماد و اتکا به خداوند با اعمال اجتماعی و سیاسی و اعتقادی عجین گردید.
«صحیفه سجادیه» در پنجاه و چهار نیایش تدوین گردیده و چاپ حاضر با ویژگی های زیر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است:
۱- دارای ترجمه روان و سلیس و قابل فهم متن کامل صحیفه سجادیه به گونه ای که روح نیایش را در متن فارسی منعکس مینماید
۲- ترجمه کوتاه و مختصر بیش از ۲۰۰۰ واژه عربی در ذیل متن صحیفه سجادیه جهت روشن شدن واژه های مشترک، متضاد، مترادف و متشابه با مراجعه به کتاب های تخصصی لغت
۳- توضیح لغات و اصطلاحات همانند: برزخ، مواقف الاشها، اسراف، تبذیر و… که با مراجعه به تفاسیر و منابع حدیثی در قالب حدود یکصد پاورقی در ذیل متن فارسی آورده شده است
۴- استخراج آیات قرآنی مذکور در متن صحیفه سجادیه جهت تسهیل دسترسی مخاطب در مراجعه به تفاسیر
۵- جاپ نفیس و زیبا به گونه ای که به عنوان هدیه فرهنگی قابل استفاده میباشد