چاپ نهم کتاب «اعجاز بیان» همزمان با ایام ولادت حضرت علی(ع) منتشر شد

2 مارس 2021

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، حجت الاسلام والمسلمین احمد زمانی در گفت و گویی با اعلام این خبر بیان داشت: کتاب «اعجاز بیان» مشتمل بر دو محور «خطبه بدون الف علی بن ابی طالب(ع)» و خطبه «بدون نقطه آن حضرت» از سوی مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد. 
وی با بیان این که امیر المؤمنین(ع) امیر بیان بودند، گفت: در کتاب «اعجاز بیان»، این دو خطبه شرح داده شده و بیش از ۳۰۰ کلمه از این خطبه، لغات دشواری بود که در اثر مذکور تشریح و به زبان فارسی ترجمه شده است. 

نویسنده کتاب «اعجاز بیان»با اشاره به شگفت انگیز دو خطبه فوق الذکور تصریح کرد: با توجه به این که زبان عربی مشتمل بر ۲۸ حرف است که ۱۴ حرف آن بدون نقطه و ۱۴ حرف دیگر نقطه دارد؛ یعنی اگر فردی بخواهد سخنرانی بدون نقطه داشته باشد، باید فقط با ۱۴ حرف سخن بگوید و این ابتدا به ساکن چنین سخن گفتن غیر از بیان معجزه، شگفتی و اعجاز انگیز بودنش، نیست. 
زمانی گفت: حضرت علی بن ابی طالب(ع) خطبه ای حدوداً ۴۰ صفحه ای دارند که در این خطبه اصلاً حرف «الف» بکار برده نشده است.
وی افزود: محتوای این دو خطبه فوق العاده است؛ یعنی محتوای خطبه «بدون الف» به سرنوشت انسان(خلقت و جهان بینی) مربوط می شود و خطبه «بدون نقطه» نیز به معادشناسی و ازدواج پیامبر اکرم(ص) و ام سلمه اشاره می‌کند.
نویسنده کتاب «اعجاز بیان» تصریح کرد: البته این دو خطبه در نهج البلاغه وجود ندارد؛ یکی از این خطبه ها توسط امام رضا(ع) و دیگری از طریق روات دیگر نقل شده‌است. 
وی افزود: پس از خواندن این دو خطبه که مجموعه ۱۱۲ صفحه است، یک جهان بینی اسلامی بسیار مختصر نصیب انسان می شود؛ شیرینی بیان این دو خطبه، فوق العاده است.

علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب از طریق نشانی  www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند.