خبرگزاری کتاب ایران: امام جماعت مصلای تهران نیز از اهالی قلم است

12 می 2009

نمازهای مغرب و عشا در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به امامت یکی از اهالی قلم -که آثارش در شمار کتاب‌های برگزیده‌اند- در مصلای امام خمینی(ره) تهران برپا می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «حجت‌الاسلام احمد زمانی» نویسنده کتاب‌های دینی، امام جماعت نمازهای مغرب و عشای مصلای امام خمینی(ره) از نویسندگان «معجم بحارالانوار» و «درس‌هایی از نظام دفاع اسلام» است. 

وی در گفت‌وگو با «ایبنا» از حضور پرشور مردم در نمایشگاه به نیکی یاد کرد و گفت: نمایشگاه بیست و دوم با جمعیت بیشتری نسبت به دوره‌های قبلی مواجه است. 

حجت‌الاسلام زمانی درباره تقارن برگزاری نمایشگاه بیست و دوم با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) تصریح کرد: در میان ائمه اطهار(ع) شاید بیشترین کتاب‌ها درباره بانوی بزرگوار اسلام به رشته تحریر در آمده باشد. بهتر بود از پیش، برنامه‌ خاصی برای این زمان در نظر می‌گرفتیم و چند غرفه را به معرفی و ارایه آثاری که درباره دخت گرامی پیامبراکرم(ص) نگاشته شده‌اند، به صورت ویژه اختصاص می‌دادیم. 

نویسنده کتاب‌ «حقایق پنهان» افزود: در نمایشگاه نشست‌هایی برگزار می‌شود و مراجعه‌کنندگان در زمینه شناخت برخی موضوعات، کتاب‌ها و مسایل اعتقادی، پرسش‌هایی را مطرح می‌کنند و من نیز در حد توان آنها را راهنمایی‌ می‌کنم.

 وی درباره چگونگی ارتقای ارایه خدمات نمایشگاه کتاب یادآور شد: اگر بتوانیم در هر دوره‌ای فرم‌های نظرسنجی را تهیه و در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهیم تا عمده نیازهای آنها را شناسایی و در دوره‌های بعدی نسبت به برطرف‌کردن آنها اقدام کنیم، گام بزرگی را در راستای تأمین نیازهای دوستداران قلم برداشته‌ایم.

نویسنده کتاب «اعجاز بیان» با بیان اینکه باید فضا را به‌گونه‌ای مهیا سازیم که پاسخگوی تمامی نیازهای فرهنگی و فکری بازدیدکنندگان باشد، گفت: حتما در مصلایی با وسعت ۶۴ هکتار، ایجاد تمهیدات و امکاناتی برای برطرف کردن نیازهای فکری جوانان ما وجود خواهد داشت.

وی با بیان این که بیش از ۴۰ مقاله در سطح کشورهای دیگر ارایه کرده است و تعداد زیادی از کتاب‌های او در شمار آثار برگزیده‌ معرفی و تقدیر شده‌اند، گفت: در این نمایشگاه کتاب‌هایی از من نظیر «حقایق پنهان»، «اندیشه انتظار»، «سفرنامه کربلا» و کتاب «اعجاز بیان» در غرفه‌های مختلف عرضه شده‌اند.