ملاقات با آیت الله حاج شیخ مهدی مصلی

۲۱ آذر ۱۳۹۰

مورخ ۱۳۹۰/۸/۲۹ در مدینه منوره به همراه برخی از روحانیون با علامه حاج شیخ مهدی مصلّی در منطقه باب العوالی ملاقات کردیم. این روحانی شیعه از اهالی قطیف میباشد که درسهای خود را در نجف اشرف و نیز قم مقدسه خوانده است و از فضل و دانش خوبی برخوردار است و مردم به ایشان علاقمندند.

در این ملاقات سخن از وضعیت مردم قطیف و احساء و شیعیان به میان آمد، فرمودند در سرزمین حجاز، شیعیان، مردمی متدین و علاقمند به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و عامل به قرآن هستند و در ایام عاشورای حسینی همه مساجد و تکایا و حسینیه‏ های منطقه فعال هستند و بحمد الله انسجام خوبی دارند و به علمای دینی علاقمندند و در مدینه منوره چنین است. سپس فرمودند: برخی از طلبه‏ های جوان جذب دروس حوزوی شده اند که با نشاط و آگاهی، مراحل درسی را می‏گذرانند. امید آنکه اینان در آینده مبلغان خوبی برای هدایت مردم منطقه باشند.

اینجانب لزوم فعالیت بیشتر را برای روحانیت شیعه متذکر شده و اضافه کردم امروز با توجه به تماس‏های اینترنتی و آموزشهای مجازی می‏توان به بسیاری از خواسته‏ ها دست یافت که آمادگی خود و دوستان را برای مساعدت در این امر الهی اعلان مینمایم.

در پایان برای موفقیت ایشان و جامعه تشیع و مسلمانان حجاز دعا کردیم و از امام عصر(عج) خواستیم تا توفیقات بیشتر در احیاء اسلام راستین به آنان عنایت کند.

آیت الله حاج شیخ مهدی مصلی در این ملاقات به هر یک از حاضران یک جلد از کتاب خود بنام «منظومة القواعد الفقهیه» اهدا نمود. کتاب فوق دارای ارزش والایی است زیرا یکصد قاعده فقهی را در ۳۰۰ صفحه جیبی به صورت مختصر و گویا آورده است و این صد قاعده را در صد بند شعر به نظم درآورده که خدمت بزرگی برای طلاب علوم دینی میباشد.

منظومه القواعد الفقهیه

باید توجه داشت کتاب فوق در بردارنده مستندات قواعد به همراه ذکر مآخذ آیات و روایات و غیره میباشد که جهت حفظ و بیاد داشتن در یک صد بند خلاصه شده است که از زحمات این عالم سختکوش تشکر میگردد و اجرش با مولایمان صاحب الزمان (عج) باشد.