نیمه خرداد ؛ تجدید پیمان با امام امّت

8 فوریه 2008

چهارده خرداد هیجدهمین سالگرد رحلت ملکوتی نایب عام امام زمان (عج) امام خمینی (ره) می‌باشد.
ملت ایران و همه آزادگان جهان عزّت و شرف خود را از مجاهدت‌ها و مبارزات اصولی و حساب‌شده آن سفرکرده الهی می‌دانند.
امسال هم مانند سال‌های گذشته شاهد حضور میلیون‌ها عاشق راه و سیره او در کنار مزارش خواهیم بود.
شرکت‌کنندگان در هیجدهمین سالگرد رحلت او اعمّ از مرد و زن، پیر و جوان همه و همه با او پیمان می‌بندند از اهداف و آرمان‌های الهی‌اش دفاع کنند و جلوی تجاوزات و حرکت‌های قلدرمآبانه آمریکا و اسرائیل و اعوانش را بگیرند.
ما از حرکت و سیره آن مرد الهی الهام گرفتیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و باید با سرشکستگی و خفّت سرزمین عتبات مشرفه عراق را ترک گوید، انشاء الله.
جهت آشنایی با سیره امام راحل به چند فراز از نکات برجسته نقل شده توسط شاگردان آن مرد بزرگ اشاره می‌کنیم.
آیت الله مظاهری: بیش از دوازده سال در دروس عالی ایشان تلمّذ کردم. در این مدت یک عمل مکروه از ایشان ندیدم بلکه اگر شبهه مراء و جدال و یا شبهه غیبت و دروغی پیش می‌آمد حالت نگرانی در ایشان ظاهر می‌گردید.
حجت الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی: امام خمینی در ۱۵ سالی که در نجف اشرف بودند هر شب ساعت سه در کنار قبر امیر مؤمنان علی بن ابی طالب (ع) بودند که نماز شب و نافله و سپس نماز صبح را برگزار میکردند.
آیت الله قرهی می‌گوید: امام خمینی بعد از آزادی در سال ۴۲ در مسجد اعظم در سخنرانی خود فرمود: والله من به عمرم نترسیدم، آن شب (۱۵ خرداد) آنها مرا می‌بردند. مأمورین می‌ترسیدند، من آن ها را دلداری می‌دادم.
***
پانزده خرداد در تاریخ ملّت‏ سرفراز ایران یک نقطه عطف فراموش نشدنى است و براى نهضت اسلام این ملّت، نیمه خرداد نقطه تحول بزرگى بوده است.
در نیمه خرداد ۱۳۴۲ مأموران رژیم شاه به دستور اربابش آمریکاى جنایتکار اقدام به دستگیرى بزرگ مرجع دین، حضرت آیت‏الله العظمى امام خمینى – سلام الله علیه – در قم نموده، و سپس معظم‏له را به تهران منتقل کردند، حرکت غیرعاقلانه رژیم شاه باعث شد که مردم علاقه خود را در حمایت از اسلام و نیابت عامه ولى الله الاعظم – روحى له الفداء – نشان دهند.
آن روز مردم شهرهاى مختلف ایران همچون تهران، قم، مشهد، اصفهان، شیراز، ورامین و … به پشتوانه امام خمینى – رحمه الله علیه – به خیابانها ریختند و در برابر جلادان تا دندان مسلح شاه با دست خالى ایستادند و پیوند ناگسستنى خویش را با امامشان و روحانیان فداکار و همیشه در صحنه به اثبات رساندند.
مأموران شاه در روز پانزده خرداد هزاران نفر از مردم را به خاک و خون کشیدند و خون مردم مظلوم و مدافع اسلام را در خیابانها و کوچه‏ها جارى ساختند، آنان هم با صلابت تمام به عشق حمایت از اسلام شربت شهادت نوشیدند، و همزمان با عاشوراى حسینى حماسه‏اى دیگر آفریدند و براى همیشه تاریخ جاودانگى نام خویش را با سالار شهیدان اباعبدالحسین – علیه السلام – و یاران جان بر کف او پیوند زدند.
خداوند همه شهیدان انقلاب و امام شهیدان را با مولایشان امام حسین (ع) محشور نماید…آمین.