تقنیّه الدفاع فی الاسلام

17 جولای 2016

نام کتاب: تقنیّه الدفاع فی الاسلام 

نویسنده: الدکتور احمد زمانی

ناشر: انتشارات بوستان کتاب

تعداد صفحات: ۴۵۶ صفحه / قطع وزیری

نوبت چاپ: اول (دو چاپ قبلی توسط نشر رشید)

قیمت: ۳۵۰٫۰۰۰ تومان

خرید کتاب

در عصر حاضر که کشورهای اسلامی گرفتار جنگ های تحمیلی از جانب مستکبرین غیرمسلمان همچون آمریکا و اسرائیل و مزدوران به ظاهر مسلمان همچون داعش و طالبان شده اند، مسأله «دفاع» از کیان اسلامی، مسأله ای مهم و پر رنگ جلوه مینماید. در این شرایط است که استفاده از فن آوریهای دفاعی مطرح میشود. «فن آوری دفاعی» مجموعه تعالیمی است که چگونگی استفاده از نیروی انسانی و تجهیزات نظامی – دفاعی و هماهنگی بین آنها را جهت نیل به پیروزی و غلبه بر دشمنان مسلّح آموزش میدهد. 
با عنایت به اینکه منطقه خلیج فارس و کشورهای اسلامی عربی مانند لبنان، عراق و سوریه درگیر جنگهای طولانی و خانمان سوز هستند کتاب «بحوث حول تقنیّه الدّفاع فی الاسلام» به زبان عربی در خصوص این مسأله نگاشته شده است. این کتاب با استفاده از آیات قرآن کریم و روایات نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه معصومین (ع) و سیره ایشان در غزوات و جنگ های صدر اسلام و تجارب امت اسلامی در جنگ های تحمیلی به تشریح مسأله مهم و حیاتی «دفاع» پرداخته است.
مطالب کتاب در پنجاه بحث تدوین گردیده و فهرستهای متنوع پایان کتاب دسترسی خوانندگان به مطالب را آسان نموده است. نمونه مباحث کتاب به شرح ذیل است: – اهداف الجهاد الدفاعی – ضدّ من نجاهد؟ ——- ما هو الباعث فی قتال المشرکین ——- ایهام النسخ فی آیات القتال و الجهاد – الحاجه لتنظیم القوات المسلّحه – الجیش و السیاسه – خصائص المقاتل الإسلامی – صفات القائد – التعبئه العامه – المصادر المالیه فی فریضه الجهاد ——- آراء المذاهب الخمسه – الإستطلاع فی الحرب – میزات العین و صفاته – الحرب التقلیدیه و حرب العصابات – الحرب النفسیه – الأسلحه و الأزمنه و الأمکنه المحظوره فی الحرب – المرأه المجاهده و دفاعها عن الإسلام – الإمدادات الغیبیه – الأمان فی الحرب – إستعباد الأسری و الرقیّه المذمومه – الشهید و الشهاده – الهُدنه – جهاد النفس