سخنرانی حجت الاسلام و المسلمين زمانی در بيستمين كنفرانس بين المللی وحدت

19 ژانویه 2008

بیستمین كنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در سالروز ولادت رسول گرامی اسلام (ص) مطابق با جمعه هفدهم فروردین ماه1386 با حضور دهها اندیشمند مسلمان از داخل و خارج از ایران در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به كار كرد.

این كنفرانس با موضوع «ویژگی‌های سیره پیامبر اعظم(ص)» به مدت سه روز با برگزاری سلسله نشست‌های علمى ادامه داشت.
به‌گزارش ستاد خبری بیستمین كنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های علمی كنفرانس حجت الاسلام والمسلمین احمد زمانی پژوهشگر و اندیشمند اسلامی گفت: زیربنای وحدت، معرفت و خداشناسی است. وحدتی كه زيربنايش توحيد و شناخت خالق هستی باشد در برگيرنده همه افراد بشر و ذخائر فطريشان خواهد بود كه حركات، اخلاق و رفتار مشترك را به دنبال خواهد داشت.
این پژوهشگر  كه با موضوع “وحدت در سیره رسول اعظم (ص)” سخن می‌گفت، درباره جايگاه قرآن در ايجاد وحدت بين مسلمانان، افزود: اولين مخاطب كه مورد گفتگوی خدا و پيامبر (ص)‌ است ،‌ انسان و همه مردم جهان در نسلهای گذشته و امروز و آينده هستند، همانطوری كه فرمود: انّ هذه امّتكم امّة واحدة و انا ربّكم فاعبدون ؛ همانا شما يك امت هستيد و من خالق و پروردگار شمايم، پس ايمان آوريد و عبادت كنيد.
وی صحبت پیامبر(ص) برای همه‌ی قبایل و از بین بردن امتیازات نژادی را از دیگر نكات سیره‌ی پیامبر اعظم(ص) ذكر كرد و یادآور شد: امروز لازم است همه‌ی كشورهای اسلامی در كنار هم جمع شوند و سیره‌ی پیامبر را اجرا كنند.
برای دیدن متن مقاله ارائه شده در این كنفرانس اینجا را كلیك كنید.