سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین زمانی در بیستمین کنفرانس بین المللی وحدت

19 ژانویه 2008

بیستمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در سالروز ولادت رسول گرامی اسلام (ص) مطابق با جمعه هفدهم فروردین ماه۱۳۸۶ با حضور دهها اندیشمند مسلمان از داخل و خارج از ایران در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد.

این کنفرانس با موضوع «ویژگی‌های سیره پیامبر اعظم(ص)» به مدت سه روز با برگزاری سلسله نشست‌های علمى ادامه داشت.
به‌گزارش ستاد خبری بیستمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های علمی کنفرانس حجت الاسلام والمسلمین احمد زمانی پژوهشگر و اندیشمند اسلامی گفت: زیربنای وحدت، معرفت و خداشناسی است. وحدتی که زیربنایش توحید و شناخت خالق هستی باشد در برگیرنده همه افراد بشر و ذخائر فطریشان خواهد بود که حرکات، اخلاق و رفتار مشترک را به دنبال خواهد داشت.
این پژوهشگر  که با موضوع “وحدت در سیره رسول اعظم (ص)” سخن می‌گفت، درباره جایگاه قرآن در ایجاد وحدت بین مسلمانان، افزود: اولین مخاطب که مورد گفتگوی خدا و پیامبر (ص)‌ است ،‌ انسان و همه مردم جهان در نسلهای گذشته و امروز و آینده هستند، همانطوری که فرمود: انّ هذه امّتکم امّه واحده و انا ربّکم فاعبدون ؛ همانا شما یک امت هستید و من خالق و پروردگار شمایم، پس ایمان آورید و عبادت کنید.
وی صحبت پیامبر(ص) برای همه‌ی قبایل و از بین بردن امتیازات نژادی را از دیگر نکات سیره‌ی پیامبر اعظم(ص) ذکر کرد و یادآور شد: امروز لازم است همه‌ی کشورهای اسلامی در کنار هم جمع شوند و سیره‌ی پیامبر را اجرا کنند.
برای دیدن متن مقاله ارائه شده در این کنفرانس اینجا را کلیک کنید.