فیلم «ظهور نزدیک است» موجب انحراف ذهنی برای نسل جوان

12 می 2011

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ،حجت الاسلام احمد زمانی ، استاد حوزه و دانشگاه و محقق در زمینه ی مهدویت در مسجد امام رضا (ع) دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ضمن تسلیت ایام فاطمیه، زندگی اهل بیت (ع) را الگویی برای همه انسان ها دانست و اظهار داشت: اسلام در همه زمینه ها تعالیم کاملی دارد و به عنوان مثال در زمینه کمک به فقیر حدی را نمی شناسد و اهل بیت (ع) در کمک به فقرا برای ما الگو هستند.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به وظایف مسلمانان قبل از ظهور امام عصر(عج) اشاره کرد و گفت: با استناد به روایات و احادیث ائمه اطهار (ع) انتظار، دارای آیین نامه ای است که بر آمادگی مسلمانان برای ظهور در هر زمانی تأکید می کند و شناخت امام عصر (عج)، دعا برای ظهور ایشان ، تحمل یکدیگر ، توجه انسان ها به یکدیگر از وظایف قبل از ظهور است.

حجت الاسلام احمد زمانی سپس به ساخت و انتشار سی دی «ظهور نزدیک است»  و مخالفت گسترده علما ، مراجع و محققان  با این سی دی اشاره و تأکید کرد: این سی دی یکی از بلایای جدید برای نظام است. در این سی دی یک سری روایات برای ظهور مطرح شده که هیچ سندی برای آن وجود ندارد و اهداف سیاسی عده ای را دنبال می کند که به نفع نظام نیست.

وی افزود: در این سی دی معجون بسیار بدی از روایات مطرح و علائم قطعی و غیر قطعی ظهور گنجانده شده که این اختلاط بسیار خطرناک است.

حجت الاسلام زمانی به توزیع گسترده این سی دی در داخل و خارج کشور اشاره کرد و یادآور شد: نکته مهم این است که باید  تهیه کنندگان این سی دی را شناخت و توزیع و پخش میلیونی این سی دی در داخل و خارج کشور نیاز به حمایت ها و پشتوانه مالی دارد و مطمئناً این سی دی برای مطرح کردن اهداف عده ای خاص توزیع شده است.

وی ادامه داد: مطالبی که در این سی دی آمده باعث ایجاد انحراف جوانان می شود. وقتی که ذهنیت پاک جوانان نسبت به سید حسن نصرالله و حرکت خالص حزب الله لبنان دچار خدشه شود می توان این سی دی را از بزرگ ترین  انحرافات دانست.

محقق در زمینه مهدویت گفت: سازندگان این سی دی  به آبرو و حیثیت افراد بسیاری خدشه وارد کرده اند و مطمئناً این جریان از روی ناآگاهی کامل بوده و یا یک توطئه ای در راه است  چرا که این سی دی انحراف ذهنی برای نسل جوان به وجود آورده است.

وی در پایان با اشاره به حمایت های امام عصر (عج) از انقلاب اسلامی گفت: مطمئناً با حوادث مختلفی که در نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاده عنایات خداوند و حمایت های امام زمان (عج) را می توان مشاهده کرد.