ارائه مقاله در همایش کرامت انسانی در گفتمان حسینی

28 مارس 2022

کنگره بین‌المللی «کرامت انسانی در گفتمان حسینی» با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق، نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت و ده‌ها تن از اندیشمندان و چهره‌های برجسته فرهنگی ایرانی و عراقی در کربلای معلا در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ برگزار گردید.

در این همایش بیش از ۲۲۰ چکیده مقالات از ۳۰ دانشگاه ایران، هند، عراق، افغانستان و ترکیه در موضوع «کرامت انسانی در گفتمان حسینی» دریافت شد که ۱۸۴ چکیده مقالات تایید و با ارزیابی داوران حدود ۱۲۰ مقاله پذیرفته و ۲۱ مقاله در دو پنل تخصصی ارائه و بررسی شد.

حجت الاسلام و المسلمین زمانی با ارائه مقاله «زینب الکبری (سلام الله علیها) بطله الکرامه الحسینیه فی ثوره عاشوراء» که به زبان عربی نگاشته شده است در این همایش شرکت نمود که با توجه به برگزیده شدن مقاله مذکور از سوی هیئت داوران، در جمع اندیشمندان شرکت کننده حاضر شده و مطالب مطروحه را بیان و ارائه نمود.

اعضای هیئت‌های علمی، اجرایی و داوران از اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ایران و عراق بودند. ۲۲ اندیشمند شامل رؤسای دانشگاه‌ها، اساتید حوزه و دانشگاه و پژوهشگرانی از جمهوری اسلامی ایران و ۳۷ اندیشمند عراقی از حوزه‌ها و دانشگاه‌های عراق شامل اساتید دانشگاه‌های کربلا، مستنصریه، بغداد، وارث الانبیاء و حوزه علمیه کربلا و اهل البیت علیهم السلام نیز در این کنفرانس یک روزه، حضوری فعال داشتند.

علاقه مندان جهت مطالعه مقاله مذکور به بخش مقالات مراجعه نمایند.